ANETA TODORCZUK-PERCHUĆ W SPEKTAKLU “PREMIERA”
Published byMonday January 23rd, 2017

Już 11 lutego w Teatrze Komedia w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu “PREMIERA” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza z udziałem naszej aktorki Anety Todorczuk-Perchuć.

O spektaklu:

Wyobraźcie sobie Państwo elegancki wieczór premierowy w … jakimś teatrze. Wyszukane fryzury i ponętne kreacje, kieliszki z szampanem w rękach, znane postaci życia publicznego w rolach gości oraz przyklejone nieodzownie do twarzy szczere uśmiechy …..

Wszystko, co nierozłącznie kojarzy się z prawdziwą premierą.

Jednak reżyser spektaklu jest nieco rozdrażniony na gości, aktorów, sztukę i … swoją narzeczoną. Jego narzeczona jest nieco rozdrażniona na reżysera i młodą aktorkę grającą w spektaklu główną rolę.

Młoda aktorka jest wniebowzięta i robi wszystko, ażeby zdobyć następna rolę.  Zaś nieco starszy aktor ma pretensje do reżysera, że dotychczas nie dostał roli. I koniecznie chciałby dostać rolę w przyszłości. Dla odmiany aktor, który dostał rolę niezbyt sie do niej przyłożył… i generalnie sprawia wrażenie nieco zagubionego. A młody kelner zamiast roznosić wino stara sie zaprezentować reżyserowi swoje zdolności aktorskie. I jeszcze przypadkowi goście ze swoimi problemami małżeńskimi… A kurtyna w górę za parę minut…

Czy jednak ta premiera w ogóle dojdzie do skutku?

„Premiera“ to niezwykle zabawna komedia z brawurowymi dialogami i galerią niezwykłych postaci żywcem wyjętych z teatralnej rzeczywistości. No, może z małym dodatkiem odbicia w krzywym zwierciadle…

Sztuka Normana Fostera śmiało może być porównywana z kultowym „Czego nie widać“ Michaela Frayn’a i jest najzabawniejszą od lat próbą pokazania zakulisowych relacji odzwierciedlających nieco niekonwencjonalny świat teatralnej rzeczywistości.

Po tej „Premierze“ długo zastanowisz się zanim znowu kupisz bilet do teatru…

 

Sztukę wyreżyserował Tomasz Dutkiewicz.

 

Premiera 11 luty 2012r.

Serdecznie zapraszamy!    

Plakat promujący najnowszą sztukę Teatru Komedia