Katarzyna Ankudowicz
  • Age: 39 years old (born: 1981)
  • Height: 168 cm
  • Hair: blonde
  • Eyes: blue
  • Language: English (fluent), German (basic)

Social Media:

driving license

swimming

horse riding

singing

dubbing

dancing

stage fencing

FILM

2019 – CAŁE SZCZĘŚCIE, director: T. Konecki, character: fanka w filharmonii

2018 – GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR, director: M. Rogalski, character: siostra “Cypka”
2013
 – WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI,  director: Andrzej Wajda, character: sąsiadka

2007TAXI A, director: Marcin Korneliuk, character: Lucyna

2005SZALEŃCY, director: Paweł Wendorff, character: dziewczyna w ręczniku

2004MAŁO UPALNE LATO, director: Ryszard M. Nyczka, character: Panna Blondynka

2002JULIA WRACA DO DOMU, director: Agnieszka Holland, character: asystentka Alexego

2002DZIEŃ ŚWIRA, director: Mrek Koterski, character: “Kura” w pociągu

 

TELEVISON

2019 – O MNIE SIĘ NIE MARTW, director: zbiorowy, character: sekretarka w kancelarii Zarzyckiego

2018 – BLONDYNKA, director: M. Gronowski, character:: Elwira Auguścik

2018 – O MNIE SIĘ NIE MARTW, director: zbiorowy, character: sekretarka w kancelarii Zarzyckiego

2018 – TU SIĘ GOTUJE!, director: K. Rus, character: Kornelia
2017
 – DRUGA SZANSA. CZWARTY SEZON, director: M. Gazda, character: ekspedientka w księgarni

2017 – NA GRILLA, miniserial TVN

2017 – OJCIEC MATEUSZ, director: M. Dutkiewicz, character: Celina

2017NA DOBRE I NA ZŁE, director: G. Lewandowski, character: Ula, żona Michała

2016 – DWOJE WE TROJE, director: T. Konecki, character: klientka banku

2015 – NIE RÓB SCEN, director: K. Klimkiewicz, character: ekspedientka

2014-2018 – O MNIE SIĘ NIE MARTW, director: Michał Rogalski, character: Marta

2014SAMA SŁODYCZ, director: Michał Rogalski, character: Jolanta (odc.1) 

2013-2018 – BLONDYNKA, director: Mirosław Gronowski, character: Elwira Auguścik, żona Michała

2013KOMISARZ ALEX, director: Krzysztof, Lang, character: Joanna Kulisz (odc.38) 

2013-2016 PIERWSZA MIŁOŚĆ, director: Krzysztof Łebski, character: Beata 

2012PRAWO AGATY, director: Patrick Yoka, character: Ada Kołodziejek, znajoma Wojciechowskiej (odc.12)

2012PRZYJACIÓŁKI, director: Grzegorz Kuczeriszka, character: koleżanka (odc.1)

2012PRZEPIS NA ŻYCIE, director: Michał Rogalski, character: Ilona, “numer 6” w “Kardamonie”

2011OJCIEC MATEUSZ, director: Andrzej Kostenko, character: Jagoda Iwanicka, żona Jarka (odc. 83)

2011REZYDENCJA, director: Maciej Dejczer, Mirosław Gronowski, Maciej Żak, Łukasz Wiśniewski, character: Ineza Lipka, szefowa “Naszych Spraw” 

2011INSTYNKT, director: Patryk Vega, character: sąsiadka Chojeckiego (odc.9)

2010HOTEL 52, director: Grzegorz Kuczeriszka, character: swingerka Ela

2010DUCH W DOM, director: Maciej Dutkiewicz, character: wuefistka, koleżanka Beaty

2009OJCIEC MATEUSZ, director: Maciej Dejczer, character: Krystyna Bednarz, narzeczona Rucińskiego (odc. 17)

2009BLONDYNKA, director: Mirosław Gronowski, character: Elwira, narzeczona Auguścika

200939 I PÓŁ, director: Mitja Okorn, character: kelnerka (odc. 19)

2008-2009TERAZ ALBO NIGDY!, director: Grzegorz Kuczeriszka, Maciej Dejczer, character: urzędniczka Marzena Leluch

2008 – 2009CZAS HONORU, director: Michał Kwieciński, Michał Rosa, Wojciech Wójcik, character: Krystyna, łączniczka Janka

2007MAMUŚKI, director: Andrzej Kostenko, Adek Drabiński, character: Patrycja Sroka

2006-2007POGODA NA PIĄTEK, director: Ryszard Brylski, character: Kasia Nowak

2005EGZAMIN Z ŻYCIA, director: Teresa Kotlarczyk, character: recepcjonistka w hotelu

2005BOŻA PODSZEWKA. CZĘŚĆ DRUGA, director: Izabella Cywińska

2004STACYJKA, director: Radosław Piwowarski, character: kolejarka

2004RODZINKA, director: Anna Hałasińska, character: Mirella, koleżanka Kingi

2004M JAK MIŁOŚĆ, director: Natalia Koryncka-Gruz, character: Olga, charakteryzatorka na planie filmu Adama

2004CZEGO SIĘ BOJĄ FACECI, CZYLI SEKS W MNIEJSZYM MIEŚCIE, director: Maciej Żak, character: Viola

2004-2006BULIONERZY, director: Andrzej Kostenko, Grzegorz Warchoł, Krzysztof Łukaszewicz, character: Sylwia Nowik, córka Grażyny i Piotra

2003M JAK MIŁOŚĆ, director: Natalia Koryncka-Gruz, character: studentka

 

THEATRE

2019 –  BLEF (Teatr Kamienica, Warszawa), director: M. Perchuć, character: Hanna

2019 – SELFIE (Teatr MY), director: M. Seweryn, character: córka 

2018 – NERWICA NATRĘCTW (Agencja Artystyczna WojArt), director: A. Barciś 
2018 – 
TREMA (Teatr Komedia, Warszawa), director: J. Weisgerber, character: inspicjentka Nicki
2016
PSYCHO-TERA-POLITYKA (Teatr STU, Kraków), director: M. Gronowski, character: Iwona

2015MIĘDZY ŁÓŻKAMI (Teatr Capitol, Warszawa), director: A. Barciś, character: kilka postaci

2016HOTEL WESTMINSTER (Teatr Komedia, Warszawa), director: J. Bończak

2014KONSERWATOR (Teatr Komedia, Warszawa), director: T. Dutkiewicz, character: pisarka

2009BOEING, BOEING (Teatr Buffo Warszawa) Marca Camolettiego, director: Gabriel Gietzky, character: Janet i Jola

2006-2007PLOTKA (Teatr Miejski, Gdynia) F.Veber, director: T. Man, character: Ariane

2005-2006WARIAT I ZAKONNICA (Teatr Miejski, Gdynia) S. I. Witkiewicz, director: J. Bunsch, character: Anna

2005-2006ŚLUBY PANIEŃSKIE (Teatr Miejski, Gdynia) A. Fredro, director: D. Kolak, character: Klara

2005-2006NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI (Teatr Miejski, Gdynia) Ch. Hampton, director: J. Bunsch, character: Cecylia

2005-2006FURIA (Teatr LA M. ORT Warszawa) S. Rushdie, director: E. Góral, character: Dziewczyna z deszczu

2004-2005KOPCIUCH (Teatr Mały Warszawa) J. Głowacki, director: W. Pomerantz, character: Macocha

2003-2004IWONA KSIĘŻNICZKA BURGUNDA (Teatr Collegium Nobillium, Warszawa) W. Gombrowicz, director: Z. Zapasiewicz, character: Dama Dworu

2003-2004LETNICY (Teatr Collegium Nobillium, Warszawa) M. Gorki, director: E. Korin, character: Olga

2003-2004W PIĄTEK WIECZOREM (Teatr Collegium Nobillium, Warszawa) W. Russell, director: A. Glińska, character: Carol

 

Short film

2016NIESTRUDZENI WĘDROWCY, director: K. Alabrudzińska, character: patient

 

Dubbing

2009 – „SUPERSZPIEDZY

2008 – „NAJNOWSZE WYDANIE” – Karina

2007 – „SZPIEGOWSKA RODZINKA” – Donna

2003 – „DZIEWCZYNY MIŁOŚCI

2000-2006 – „SŁOWAMI GINGER” – Dodie

2013 – Robert Castle’s Method Acting Masterclass in Warsaw

2011  Nancy Bishop’s Casting Workshop in Warsaw

2010 – Bernard Hiller’s Acting Masterclass in Lodz

2004 – (graduation year)  The Aleksander Zelwerowicz National Academy of Dramatic Art in Warsaw

2004 – Wyróżnienie Jury Młodzieżowego za rolę Carol w przedstawieniu “W piątek wieczorem” Willy’ego Russella w Akademii Teatralnej w Warszawie na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych)

2004.06.26 – Debiut teatralny (w roli macochy w “Kopciuchu” Janusza Głowackiego w reż. Willa Pomerantza na scenie Teatru Narodowego w Warszawie)

driving license

swimming

horse riding

singing

dubbing

dancing

stage fencing

FILM

2019 – CAŁE SZCZĘŚCIE, director: T. Konecki, character: fanka w filharmonii

2018 – GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR, director: M. Rogalski, character: siostra “Cypka”
2013
 – WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI,  director: Andrzej Wajda, character: sąsiadka

2007TAXI A, director: Marcin Korneliuk, character: Lucyna

2005SZALEŃCY, director: Paweł Wendorff, character: dziewczyna w ręczniku

2004MAŁO UPALNE LATO, director: Ryszard M. Nyczka, character: Panna Blondynka

2002JULIA WRACA DO DOMU, director: Agnieszka Holland, character: asystentka Alexego

2002DZIEŃ ŚWIRA, director: Mrek Koterski, character: “Kura” w pociągu

 

TELEVISON

2019 – O MNIE SIĘ NIE MARTW, director: zbiorowy, character: sekretarka w kancelarii Zarzyckiego

2018 – BLONDYNKA, director: M. Gronowski, character:: Elwira Auguścik

2018 – O MNIE SIĘ NIE MARTW, director: zbiorowy, character: sekretarka w kancelarii Zarzyckiego

2018 – TU SIĘ GOTUJE!, director: K. Rus, character: Kornelia
2017
 – DRUGA SZANSA. CZWARTY SEZON, director: M. Gazda, character: ekspedientka w księgarni

2017 – NA GRILLA, miniserial TVN

2017 – OJCIEC MATEUSZ, director: M. Dutkiewicz, character: Celina

2017NA DOBRE I NA ZŁE, director: G. Lewandowski, character: Ula, żona Michała

2016 – DWOJE WE TROJE, director: T. Konecki, character: klientka banku

2015 – NIE RÓB SCEN, director: K. Klimkiewicz, character: ekspedientka

2014-2018 – O MNIE SIĘ NIE MARTW, director: Michał Rogalski, character: Marta

2014SAMA SŁODYCZ, director: Michał Rogalski, character: Jolanta (odc.1) 

2013-2018 – BLONDYNKA, director: Mirosław Gronowski, character: Elwira Auguścik, żona Michała

2013KOMISARZ ALEX, director: Krzysztof, Lang, character: Joanna Kulisz (odc.38) 

2013-2016 PIERWSZA MIŁOŚĆ, director: Krzysztof Łebski, character: Beata 

2012PRAWO AGATY, director: Patrick Yoka, character: Ada Kołodziejek, znajoma Wojciechowskiej (odc.12)

2012PRZYJACIÓŁKI, director: Grzegorz Kuczeriszka, character: koleżanka (odc.1)

2012PRZEPIS NA ŻYCIE, director: Michał Rogalski, character: Ilona, “numer 6” w “Kardamonie”

2011OJCIEC MATEUSZ, director: Andrzej Kostenko, character: Jagoda Iwanicka, żona Jarka (odc. 83)

2011REZYDENCJA, director: Maciej Dejczer, Mirosław Gronowski, Maciej Żak, Łukasz Wiśniewski, character: Ineza Lipka, szefowa “Naszych Spraw” 

2011INSTYNKT, director: Patryk Vega, character: sąsiadka Chojeckiego (odc.9)

2010HOTEL 52, director: Grzegorz Kuczeriszka, character: swingerka Ela

2010DUCH W DOM, director: Maciej Dutkiewicz, character: wuefistka, koleżanka Beaty

2009OJCIEC MATEUSZ, director: Maciej Dejczer, character: Krystyna Bednarz, narzeczona Rucińskiego (odc. 17)

2009BLONDYNKA, director: Mirosław Gronowski, character: Elwira, narzeczona Auguścika

200939 I PÓŁ, director: Mitja Okorn, character: kelnerka (odc. 19)

2008-2009TERAZ ALBO NIGDY!, director: Grzegorz Kuczeriszka, Maciej Dejczer, character: urzędniczka Marzena Leluch

2008 – 2009CZAS HONORU, director: Michał Kwieciński, Michał Rosa, Wojciech Wójcik, character: Krystyna, łączniczka Janka

2007MAMUŚKI, director: Andrzej Kostenko, Adek Drabiński, character: Patrycja Sroka

2006-2007POGODA NA PIĄTEK, director: Ryszard Brylski, character: Kasia Nowak

2005EGZAMIN Z ŻYCIA, director: Teresa Kotlarczyk, character: recepcjonistka w hotelu

2005BOŻA PODSZEWKA. CZĘŚĆ DRUGA, director: Izabella Cywińska

2004STACYJKA, director: Radosław Piwowarski, character: kolejarka

2004RODZINKA, director: Anna Hałasińska, character: Mirella, koleżanka Kingi

2004M JAK MIŁOŚĆ, director: Natalia Koryncka-Gruz, character: Olga, charakteryzatorka na planie filmu Adama

2004CZEGO SIĘ BOJĄ FACECI, CZYLI SEKS W MNIEJSZYM MIEŚCIE, director: Maciej Żak, character: Viola

2004-2006BULIONERZY, director: Andrzej Kostenko, Grzegorz Warchoł, Krzysztof Łukaszewicz, character: Sylwia Nowik, córka Grażyny i Piotra

2003M JAK MIŁOŚĆ, director: Natalia Koryncka-Gruz, character: studentka

 

THEATRE

2019 –  BLEF (Teatr Kamienica, Warszawa), director: M. Perchuć, character: Hanna

2019 – SELFIE (Teatr MY), director: M. Seweryn, character: córka 

2018 – NERWICA NATRĘCTW (Agencja Artystyczna WojArt), director: A. Barciś 
2018 – 
TREMA (Teatr Komedia, Warszawa), director: J. Weisgerber, character: inspicjentka Nicki
2016
PSYCHO-TERA-POLITYKA (Teatr STU, Kraków), director: M. Gronowski, character: Iwona

2015MIĘDZY ŁÓŻKAMI (Teatr Capitol, Warszawa), director: A. Barciś, character: kilka postaci

2016HOTEL WESTMINSTER (Teatr Komedia, Warszawa), director: J. Bończak

2014KONSERWATOR (Teatr Komedia, Warszawa), director: T. Dutkiewicz, character: pisarka

2009BOEING, BOEING (Teatr Buffo Warszawa) Marca Camolettiego, director: Gabriel Gietzky, character: Janet i Jola

2006-2007PLOTKA (Teatr Miejski, Gdynia) F.Veber, director: T. Man, character: Ariane

2005-2006WARIAT I ZAKONNICA (Teatr Miejski, Gdynia) S. I. Witkiewicz, director: J. Bunsch, character: Anna

2005-2006ŚLUBY PANIEŃSKIE (Teatr Miejski, Gdynia) A. Fredro, director: D. Kolak, character: Klara

2005-2006NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI (Teatr Miejski, Gdynia) Ch. Hampton, director: J. Bunsch, character: Cecylia

2005-2006FURIA (Teatr LA M. ORT Warszawa) S. Rushdie, director: E. Góral, character: Dziewczyna z deszczu

2004-2005KOPCIUCH (Teatr Mały Warszawa) J. Głowacki, director: W. Pomerantz, character: Macocha

2003-2004IWONA KSIĘŻNICZKA BURGUNDA (Teatr Collegium Nobillium, Warszawa) W. Gombrowicz, director: Z. Zapasiewicz, character: Dama Dworu

2003-2004LETNICY (Teatr Collegium Nobillium, Warszawa) M. Gorki, director: E. Korin, character: Olga

2003-2004W PIĄTEK WIECZOREM (Teatr Collegium Nobillium, Warszawa) W. Russell, director: A. Glińska, character: Carol

 

Short film

2016NIESTRUDZENI WĘDROWCY, director: K. Alabrudzińska, character: patient

 

Dubbing

2009 – „SUPERSZPIEDZY

2008 – „NAJNOWSZE WYDANIE” – Karina

2007 – „SZPIEGOWSKA RODZINKA” – Donna

2003 – „DZIEWCZYNY MIŁOŚCI

2000-2006 – „SŁOWAMI GINGER” – Dodie

2013 – Robert Castle’s Method Acting Masterclass in Warsaw

2011  Nancy Bishop’s Casting Workshop in Warsaw

2010 – Bernard Hiller’s Acting Masterclass in Lodz

2004 – (graduation year)  The Aleksander Zelwerowicz National Academy of Dramatic Art in Warsaw

2004 – Wyróżnienie Jury Młodzieżowego za rolę Carol w przedstawieniu “W piątek wieczorem” Willy’ego Russella w Akademii Teatralnej w Warszawie na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych)

2004.06.26 – Debiut teatralny (w roli macochy w “Kopciuchu” Janusza Głowackiego w reż. Willa Pomerantza na scenie Teatru Narodowego w Warszawie)

This site uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close