KATARZYNA ZIELIŃSKA W SPEKTAKLU „SOFIA DE MAGICO”
Opublikowano: 30/01/17

     Już w sobotę na deskach Teatru Muzycznego Roma premiera spektaklu „SOFIA DE MAGICO”.  W tytułowej roli Katarzyna Zielińska.

Sofia (Katarzyna Zielińska) to aktorka i artystka cyrkowa, która balansując na granicy jawy i snu, przeprowadza widzów przez pięć pokoi swojej wyobraźni, pięć opowieści o odmiennych nastrojach i konwencjach, będących zarazem kolejnymi etapami jej życia.

TEATR MUZYCZNY ROMA
NOVA SCENA

ul.Św. Barbary 12

Opis:

Sofia de Magico jak linoskoczek stąpający na wysoko zawieszonej pod kopułą cyrku linie, balansuje w swojej historii pomiędzy groteską, perwersją, czarnym humorem a nastrojem melancholii. Podglądamy dzieciństwo pośród dziwadeł z wyobraźni oraz marzeń o byciu wielką gwiazdą ekranu, zanurzamy się w filmowy świat sławy i uwielbienia, towarzyszymy bohaterce w jej samotnych nocach w pokoju hotelowym, poznajemy jej mroczne sekretne, aby w końcu znów z całą rodziną trafić do nieba dla cyrkowców, gdzie świat zostaje wywrócony na drugą stronę.
Narracja zbudowana jest z piosenek, które układają się w słodko – gorzki obraz życia artystki, kobiety. Wciąż zmieniająca się stylistycznie muzyka, wraz z polskimi tekstami piosenek autorstwa Michał Chludzińskiego tworzy niezwykły tygiel emocji, nastrojów. Piosenki Tiger Lillies przesycone czarnym humorem, w bardzo trafny i interesujący sposób opowiadają o naszych obsesjach, szaleństwach, perwersjach. Towarzysząca aktorom, grający na żywo zespół jest częścią tego szalonego cyrku wyobraźni.
W świecie „Sofii de Magico” – cyrk  to nie tylko namiot, arena i kolorowe show, ale też metafora współczesnego świata, lustro w jakim odbija się nasza rzeczywistość. To atrakcyjne, kolorowe widowisko sceniczne, z wieloma zaskakującymi pomysłami scenograficznymi, kostiumowymi a przede wszystkim przepełnione muzyką. Czwórka aktorów pokazuje niezwykłą skalę swoich możliwości wokalnych, każdy utwór zamieniając w niepowtarzalną opowieść, mały teatr piosenki.

Katarzyna Zielińska

Fot. www.teatrroma.pl

Fot. www.teatrroma.pl