KRZYSZTOF PLUSKOTA W NOWYM SPEKTAKLU TEATRU ST
Opublikowano: 13/02/17

      Krakowski Teatr STU z okazji swojego półwiecza stworzył nową sztukę pt. „Rewizor”. W roli Antoniego Ciąg-Dmuchanowskiego zobaczyć można Krzysztofa Pluskotę – nowego dyrektora tego teatru.

     Reżyser „Rewizora” wywrócił świat bohaterów do góry nogami. Umieścił ich w cyrkowej przestrzeni, pośród magii i czarów. Lewitujących stołów i znikających przedmiotów. Samą zaś fabułę skonstruował tak, że snuła się ona pomiędzy nierealną i sztucznie wykreowaną rzeczywistością, pełną abstrakcji, a politycznymi odniesieniami, gdzie władzę mają najsilniejsi, niekoniecznie najmądrzejsi. Mieszkańcy prowincjonalnego miasteczka otrzymują tajny donos, że w ich rejony przyjedzie rewizor. System, jaki wypracowały władze powinien przejść lekką modyfikację, żeby na jaw nie wyszło łapówkarstwo i lewe interesy najwyżej postawionych mieszkańców

Całe miasto pobudzone do gotowości przez Antoniego Ciąg-Dmuchanowskiego, czyli najważniejszego naczelnego, zaczyna skrupulatnie pracować nad zatajeniem prawdy.

Bohaterowie próbując zachować swój dotychczasowy styl życia zamiatają pod dywan największe niedociągnięcia. Nie dbają o poprawność dokonywanych czynów, najważniejsze staje się dla nich pokazanie, że oni i ich miasto działa bez zarzutów. Jest po prostu idealne. Nie są jednak świadomi, że ten, kto podaje się za rewizora jest zwykłym oszustem.

Serdecznie polecamy!

 

Scena i bohaterowie spektaklu „Rewizor”

fot. www.karnet.krakow.pl

fot. www.gazetakrakowska.pl