KRZYSZTOF PLUSKOTA W „ZJEDNOCZONYCH STANACH MIŁOŚCI”
Opublikowano: 13/02/17

     Film, na który czekała cała Polska. Jeszcze przed premierą otrzymał kilka nominacji do najbardziej prestiżowych nagród polskich i zagranicznych. W „Zjednoczonych stanach miłości” w roli Waldka wystąpił Krzysztof Pluskota.

     Film Tomasza Wasilewskiego będący laureatem Srebrnego Niedźwiedzia podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie – BERLINALE. Nominowany do najważniejszych nagród filmowych. „Zjednoczone stany miłości”, których premiera odbyła się w lipcu b.r. to wybitna opowieść z lat 90-tych, kiedy po przemianach w kraju, wciąż odczuwalny jest duch poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Choć wszystkie są w innym wieku, łączy je jedno – samotnie uwięzione w niespełnionej miłość, tłamsząc swoje uczucia, zapragnęły wielkich zmian w swoim dotychczasowym życiu. 

     Krzysztof Pluskota jako Waldek, mąż Asi i znajomy Marzeny, jednej z głównych bohaterek filmu, pojawia się w otwierającej film scenie imienin Marzeny.

 

Kadr z filmu „Zjednoczone stany miłości” T. Wasilewskiego 

www.icelandnews.is