MAGDALENA SMALARA W SPEKTAKLU „NOWY DON KISZOT”
Opublikowano: 13/02/17

     26 lutego w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu „Nowy Don Kiszot” w reżyserii Natalii Kozłowskiej.

Aleksander Fredro zajmuje w polskiej kulturze miejsce szczególne. Narzekamy, że jego twórczość jest już niemodna, zgrana, niewspółczesna i jednocześnie z zapałem równym tym atakom i krytykom lubimy „chodzić na Fredrę”, by zaśmiewać się po raz kolejny ze znanych ripost i point.

Tak będzie i tym razem. Młoda reżyserka Natalia Kozłowska przygotowała „Nowego Don Kiszota”, krotochwilę z muzyką Stanisława Moniuszki w aranżacjach Urszuli Borkowskiej oraz z nowymi kompozycjami jej autorstwa.

„Nowy Don Kiszot czyli sto szaleństw” to kwintesencja tego, za co kochamy Fredrę – wyraziste postacie, żywy język, zaskakujące zwroty akcji, humor sytuacyjny i słowny w najlepszym gatunku. A i piosenek nie zabraknie. Aktorom Teatru Polskiego towarzyszyć będą chórzyści Opery Kameralnej oraz sześcioosobowy zespół muzyczny.

W spektaklu Magdalena Smalara wciela się w rolę Małgorzaty.

Dekoracje i kostiumy zaprojektował Marcin Jarnuszkiewicz obchodzący w tym roku jubileusz czterdziestolecia pracy artystycznej.

Sztukę wyreżyserowała Natalia Kozłowska

Premiera 26 lutego 2011 r.

Serdecznie zapraszamy!

 

Plakat: Mateusz Kurek/Eyeda