MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA ODZNACZONA KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
Opublikowano: 07/02/17

     Jak co roku, w Dniu Święta Niepodległości, wręczane są odznaczenia państwowe osobom szczególnie zasłużonym dla Polski. Podczas dzisiejszej uroczystości w Belwederze, Prezydent Andrzej Duda wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski naszej Aktorce, Małgorzacie Kożuchowskiej. 

     Wieloletnia praca nad tworzeniem niezapomnianych i istotnych kreacji aktorskich Małgorzaty Kożuchowskiej przypieczętowana dziś została jedną z najważniejszych nagród. W atmosferze Święta Niepodległości, nasza wspaniała Aktorka, otrzymała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy państwowe odznaczenie za „za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną”. 
Małgosia, choć większość czasu spędza na planach filmowych, chętnie poświęca się także działalności społecznej. Wspiera wiele akcji charytatywnych, a także bierze udział w społecznych kampaniach. Umiejętność godzenia obowiązków i znajdowanie w nich czasu dla innych otrzymały dziś wyjątkową i zasłużoną nagrodę…

Ogromnie gratulujemy!

 

Małgorzata Kożuchowska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Fot. Maciej Luczniewski/Reporter/East News

fot. PAP/Marcin Obara