MARCIN PERCHUĆ W SPEKTAKLU „OJCIEC BÓG”
Opublikowano: 14/02/17

     „Ojciec Bóg” to przezabawna sztuka o ojcowskiej miłości. Jest częścią kultowego już projektu artystycznego, który rozgrywa się jednocześnie na Facebooku, gdzie stał się fenomenem i śledzi go prawie 10’000 osób.

Rewelacyjny, wzruszający tekst mówi o rzadko podejmowanym przez twórców temacie: relacjach między ojcem a synem.

W roli tytułowej występuje Marcin Perchuć, aktor Teatru Montownia, a muzykę skomponował Wojciech Waglewski.

Spektakl opowiada o tym, co dzieje się z mężczyzną, gdy rodzi mu się dziecko. Pokazuje relacje ojca z synem: kształtowanie się roli ojca, zaangażowanie w opiekę nad synem i wychowanie, reakcję na młodzieńczy bunt, uniezależnianie się syna i moment, gdy ojciec uświadamia sobie, że syn może go przerosnąć. Fascynujące jest oglądanie relacji rodzinnych z punktu widzenia ojca.
Pomysł na sztukę polega na pokazaniu tych uniwersalnych rozterek na przykładzie niecodziennych bohaterów: Boga i jego Syna. Atrybuty boskie i ponadczasowe biblijne historie autorzy sztuki zestawili z problemami wynikającymi z konfliktu pokoleń, typowymi dla dzisiejszych mężczyzn. Wątki znane ze Starego i Nowego Testamentu zderzają się ze zjawiskami współczesnej cywilizacji.
     „Ojciec Bóg” to pierwsze przedsięwzięcie artystyczne, które zaistnieje na deskach teatru, a które już teraz rozgrywa się na Facebooku. Od czerwca 2010 trwa tam interaktywna narracja, w której widz będzie mógł brać aktywny udział także po spektaklu. Internauci byli pierwszą widownią sztuki. Jeśli chcesz posłuchać Ojca już teraz, zajrzyj na fanpage: http://www.facebook.com/OjciecBog

Premiera spektaklu 6 stycznia 2011 r.