MARCIN PERCHUĆ W SPEKTAKLU „TRZEJ MUSZKIETEROWIE”
Opublikowano: 14/02/17

     Już w najbliższą sobotę (5.10) zapraszamy do Teatru Łaźnia Nowa na premierę spektaklu Marcina Perchucia i Teatru Montownia – „Trzej Muszkieterowie”.  

„Trzej Muszkieterowie”, Teatr Łaźnia Nowa

adres: os. Szkolne 25, Kraków 31-977

Nowy projekt Teatru Łaźnia Nowa to nowatorska adaptacja Trzech muszkieterów. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady, łącząca w sobie wszystko, co kochają zarówno czytelnicy, jak i widzowie: piękne kostiumy, wspaniałe przygody, klasyczne motywy męskiej przyjaźni, honoru, poświęcenia i zemsty, a także piękne kobiety i przystojnych panów. Spektakl powstaje w reżyserii dobrze znanego krakowskiej publiczności Giovanniego Castellanosa, który zaprosił do współpracy aktorów warszawskiego Teatru Montownia oraz Monikę Fronczek.

Kwartet Montownia proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa – kreuje na scenie dziwny, odkształcony świat, będący jednocześnie XVII-wieczną Francją, jak i – przez swoje zawrotne tempo, relatywizm moralny i zagubienie – współczesnym światem, wypełnionym aktualnymi dylematami.

Spektakl „Trzej Muszkieterowie“ to rodzaj groteskowego cyrku, w którym wszyscy coś grają, kreują, śmieszą, a jednocześnie żenują. W którym artyści – jak chomik w kółku – biegną już nie dlatego, że chcą biec, ale dlatego, że nie potrafią się zatrzymać. Więc z jednej strony szalone przygody, pojedynki, namiętności, a z drugiej – zgorzknienie, zmęczenie i zepsucie. To wewnętrzne pęknięcie stało się motorem dramaturgicznym spektaklu. Zatem, panowie i panie, skrzyżujmy szpady! Przekonajmy się, czy dziś coś znaczy jeszcze: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”?

 

Na podstawie powieści Aleksandra Dumasa

 

Zapraszamy

fot. Bartosz Siedlik

Fot. Bartosz SIedlik

fot. Bartosz Siedlik