MONIKA PIKUŁA W NOWYM SPEKTAKLU TEATRU WSPÓŁCZESNEGO
Opublikowano: 14/10/17

     „Psie serce” to nowa propozycja dla widzów Teatru Współczesnego. Spektakl jest adaptacją słynnego dzieła Michała Bułhakowa w reżyserii Macieja Englerta. Doborowa obsada, piękna scenografia i wartka akcja gwarantują sztuce ogromny sukces.

Opis sztuki:

       Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu NEP (Nowej Ekonomicznej Polityki) w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa.  Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki.

       To zdarzenie rodem z science fiction, staje się  dla autora pretekstem do niezwykle przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata, szczególnie aktualnych gdy „świat wypadł z formy”. [źródło: Teatr Współczesny]

 

W roli Wiaziemskiej zobaczymy Monikę Pikułę.

 

PREMIERA: 14 października godz. 19:00

 

fot. Magda Hueckel

fot. Magda Hueckel