PIOTR LIGIENZA W SPEKTAKLU TEATRU TELEWIZJI „KORONACJA”
Opublikowano: 14/02/17

    24 kwietnia na antenie telewizyjnej Dwójki odbędzie się premiera nowego spektaklu Teatru Telewizji, w którym zobaczymy doborową obsadę aktorską, a wsród niej Piotra Ligienzę.

     „Bohater (Maciek) przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Ich obraz jest jego subiektywną, mocno zabarwioną emocjonalnie wizją, więc wszystko wyświetla mu się w krzywym zwierciadle jak we śnie. Nawet on sam widzi siebie w dwóch osobach – nieustannie chodzi za nim jego wyobrażone alter ego, czyli Maciek Silny, będący dla Maćka Słabego zwariowanym trenerem charakteru, asertywności i męskości. To swoisty diabelski Anioł Stróż vel Król Życia, który nie spocznie dopóki nie spełni swojej misji.

     Kolejno pojawiające się postacie – Żona, Matka, Ojciec, Siostra, Kumpel z dzieciństwa są źródłem opresji psychicznej, z jaką Bohater zmaga się od dzieciństwa. Z biegiem czasu jednak coraz intensywniej rodzi się w nim potrzeba buntu. Im bardziej jednak próbuje stawiać opór, tym otoczenie reaguje wzmożoną drapieżnością. Maciek musi radzić sobie z piętrzącymi się komplikacjami i koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Stres narasta. Ratunkiem wydaje się być ucieczka do wymarzonej i wyidealizowanej Kochanki…”

 

W głównej roli, Maćka, zobaczymy Piotra Ligienzę.

Gorąco zachęcamy do włączenia TVP2 w najbliższą niedzielę o godz. 23:25.

 

Piotr Ligienza i Marcin Bosak w spektaklu „Koronacja”

fot. www.telemagazyn.pl