„ZACZARUJ MNIE” KAROLINY FRANKOWSKIEJ
Opublikowano: 15/01/17

 

     Anna Karczmarczyk, Malwina Turek i Maciej Radel w spocie promującym książkę Karoliny Frankowskiej – ZACZARUJ MNIE.

Już od 3 lipca w księgarniach dostępny będzie literacki debiut naszej scenarzystki Karoliny Frankowskiej.

 

     Zabawna historia o przyjaźni, marzeniach i życiu w Warszawie – z filmowymi gwiazdami w tle. 3 lipca do księgarni trafi powieść „Zaczaruj mnie” – literacki debiut znanej scenarzystki Karoliny Frankowskiej. Książkę promuje filmowy zwiastun, w którym w główną bohaterkę – Zośkę – wciela się Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Na dobre i na złe”, „To nie koniec świata!”), a w jej przyjaciół Maciej Radel(„Brzydula”, „Na dobre i na złe”) i Malwina Turek(studentka III roku Akademii Teatralnej). Trójkę młodych aktorów zobaczymy też na okładce, a Karolina Frankowska pracuje już nad opartym na powieści scenariuszem.
– Książka to dla mnie wielka przygoda, ale przede wszystkim jestem scenarzystką i myśl o ekranizacji „Zaczaruj mnie” towarzyszyła mi przy pisaniu – mówi autorka. – Pisanie scenariuszy to praca jak każda inna, tyle że moje „być albo nie być” zależy od widzów. Bo pracuję dla publiczności – jeśli ludzie oglądają to, co napiszę, mam satysfakcję i masę endorfin. 

– Scenarzysta musi trzymać się realiów budżetowych i realizacyjnych. Nie mogę zaszaleć i napisać sceny w stylu „Pałac Kultury wybucha w powietrze”, bo kierownik produkcji dostałby zawału serca. Za to w książce mogłam wszystko. Mam nadzieję, że wyszło jej to na dobre! – dodaje pisarka.

Karolina Frankowska zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Kryminalni”. Stworzyła już dwa autorskie seriale – „Nowa” i „Prawo Agaty” – a na jesieni na antenie TVP pojawi się kolejny: „Strażacy”. Jako pisarka przenosi za to filmowe doświadczenia na karty książki. Część akcji powieści „Zaczaruj mnie” rozgrywa się właśnie na planie serialu i w środowisku gwiazd ekranu. A w promocję książki zaangażowali się zaprzyjaźnieni ze scenarzystką aktorzy: Tomasz Ciachorowski („Majka”, „Linia Życia”),  Magdalena Stużyńska-Brauer („Przyjaciółki”, Hotel 52”, „Złotoposcy”) i Katarzyna Ankudowicz („Blondynka”„Pierwsza Miłość”, „Bulionerzy”). Aktorzy mieli możliwość przeczytać powieść przedpremierowo… i być może zagrają w opartym na niej serialu lub filmie.
– Czekam z niecierpliwością na ekranizację. Świetny materiał na komedię romantyczną! – zapewnia M. Stużyńska-Brauer.

– Wciągająca, iskrząca humorem opowieść, pełna drobnych anegdot i ciekawych spostrzeżeń z gatunku: życiowe – dodaje Katarzyna Ankudowicz.

Na razie – przed premierą „Zaczaruj mnie!” – powstał jej filmowy zwiastun, w którym przed kamerami błyszczy jedna z najpiękniejszych aktorek młodego pokolenia: Ania Karczmarczyk. Projekt jest wspólną inicjatywą Agencji Medialnej Forma PR, agencji aktorskiej Bumerang oraz Wydawnictwa Literackiego. Zdjęcia nakręcono w jednym z najmodniejszych miejsc stolicy – na pl. Zbawiciela, który jest także „bohaterem” powieści. A na planie cały czas obecna była Karolina Frankowska – pilnując, by filmowa zapowiedź jak najlepiej oddawała klimat książki.
– I czytelnicy, i widzowie to ta sama publiczność. Dlaczego nie zaprosić ich do przeczytania „Zaczaruj mnie” zwiastunem? – rzuca z uśmiechem scenarzystka. – Napisanie książki to było moje marzenie… i się udało. Dowód, że marzenia się spełniają!

 

„Zaczaruj mnie” Karoliny Frankowskiej

fot. FormaPR

 

Zwiastun filmu promującego książkę „Zaczaruj mnie”

źródło: www.youtube.com