„ZBLIŻENIE” – NOWY FILM W REŻYSERII NASZEJ AKTORKI, MARII SZAFIRSKIEJ
Opublikowano: 12/07/17

 

Co byś zrobił, gdybyś był niewidomy i dostał szansę odzyskania wzroku? To proste. A co jeśli to, co zobaczysz będzie wypreparowane i wszczepione w postaci soczewki? Oczywiście to Ty o wszystkim decydujesz.

Tytułowe zbliżenie to historia niewidomego Sama (Krystian Wieczorek), który na skutek przypadkowego zdarzenia w parku decyduje się na operację wszczepienia soczewek, dzięki którym po raz pierwszy w życiu zobaczy świat.  „Kim byłaś”- powtarza Sam za każdym razem gdy widzi tajemniczą Lily (Maria Szafirska Wieczorek) i tym samym zadaje pytanie o to, kim on stał się w nowym świecie. Świecie stworzonym od podstaw. Wymyślonym i zaprogramowanym. Świecie, w którym nawet zbliżenie dwojga ludzi pozostaje wątpliwe. 

 

     W powyższy sposób można streścić fabułę „Zbliżenia” – powstającego właśnie filmu, w którym za reżyserię, scenariusz odpowiedzialna jest nasza aktorka, Maria Szafirska (Wieczorek). Marysia wystąpiła również po drugiej stronie kamery, obok Krystiana Wieczorka, Mikołaja Roznerskiego, Kai Walden i Alicji Szafirskiej.

 

Zdjęcia z planu filmu „Zbliżenie”

fot. Artur Żurawski

fot. Artur Żurawski

fot. Artur Żurawski

fot. Artur Żurawski

fot. Artur Żurawski